Έφυγε με 1 βαθμό από την Κρήτη ο Παναθηναϊκός του Ουζουνίδη! Δείτε τα αποτελέσματα της Κυριακής στη Super League

Κουρασμένοι και με αρκετά προβλήματα στο παιχνίδι τους παρουσιάστηκαν κόντρα στον Πλατανιά Χανίων οι παίκτες του Παναθηναϊκού, με το τελικό 1-1 να μην αφήνει καθόλου ευχαριστημένο τον Εβρίτη προπονητή των «πράσινων» Μαρίνο Ουζουνίδη.

Το «τριφύλλι» προηγήθηκε με γκολ του Τσάβες (72′) ο οποίος σκόραρε στο ντεμπούτο του, αλλά δέχτηκε μέσα σε 7 λεπτά την ισοφάριση. Σκόρερ για τους Κρητικούς ο Κοροβέσης (79′), που όπως και ο Αργεντινός βρήκε δίχτυα λίγα λεπτά μετά την είσοδο του ως αλλαγή στο ματς. Σοβαρός τραυματισμός για τον Μολέντο του Παναθηναϊκού, με τους ανθρώπους του ιατρικού τιμ της ομάδας να φοβούνται και για εξάρθρωση αγκώνα.

Αναλυτικά τα κυριακάτικα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Super League:

ΑΕΚ – Παναιτωλικός 2-0 (Αλμέιδα, Γιόχανσον)
Κέρκυρα – Πανιώνιος 0-1 (Ντέρμισαϊ)
Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 0-0
Πλατανιάς – Παναθηναϊκός 1-1 (Κοροβέσης – Τσάβες)

Το Σάββατο η Ξάνθη έμεινε στο 0-0 με τη Λαμία στα Πηγάδια, ο Ολυμπιακός επικράτησε εντός έδρας 4-1 της Λάρισας και ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 2-1 στην Τρίπολη τον Αστέρα. Η αγωωνιστική ολοκληρώνεται σήμερα Δευτέρα με το ματς Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης στις 21:30.