Photos: Μοιρασιά στο φιλικό παιχνίδι του Ηρακλή Ζυγού με τον Εχίνο Σπορ

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχτηκαν Ηρακλής Νέου Ζυγού και Εχίνος Σπορ στο αρκετά δυνατό φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο του Νέου Ζυγού.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά συναρπαστικό με αρκετές φάσεις, για δύο ομάδες που δουλεύουν σκληρά και ανεβάζουν συνεχώς ρυθμός στην προετοιμασία τους. Η ομάδα του Εχίνου άνοιξε το σκορ χάρις σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Εγιούπ Χατζηχασάνογλου, με τον Ηρακλή να ισοφαρίζει πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Κώστα Ευθυμιάδη. Μάλιστα η ομάδα του Ζυγού θα μπορούσε να φτάσει και στη νίκη καθώς έχασε την μεγαλύτερη φάση του αγώνα με τον Πανταζίδη να αστοχεί απο τα 11μέτρα στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους

Ο Γιάννης Δημητριάδης ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Πανδράκη, Χικμέτ, Κριεζή Π., Αρσενίου, Φραγκούλη, Παπαδόπουλο, Βιδάκη, Κριεζή Γ., Ευθυμιάδη, Χατζούδη, Πανταζίδη Ενώ αγωνίστηκαν και οι: Ξουπλίδης, Τζεμ, Σιδηρόπουλος, Ρούσσος, Μπαργκάν Τζεμ., Ζοσιμίδης, Καραμανής, Γαβριηλίδης, Προδρομίτης, Μπαργκάν Τζουν., Μπάτζιος Π., Μυγγίδης.

Για την ομάδα του Εχίνου οι Σερκάν Γιουρούκ και Εκρέμ Καμπούρ ξεκίνησαν το ματς με τους: Ζώη, Μουαρέμογλου, Κότς, Τζομιάδη, Μποασή, Σερίφογλου, Καδρή, Χατζηχασάνογλου, Χότσκα, Μπαρέ, Γκασπαριάν. Ενώ αγωνίστηκαν και οι: Μολλά Χουσεϊν Σ., Μολλά Χουσείν Ντ., Αμούτσκα και Καράνταϊ