Νέο Πανελλήνιο μετάλλιο για τον Χαρούν Μολλά! Καλές παρουσίες απο αθλητές των Πήγασου και Θράκα Ιππέα στο Πανελλήνιο Ορεινής Ποδηλασίας

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ορεινής ποδηλασίας Cross Country XCO ολοκληρώθηκε στη Ναύπακτο, με τον Δημήτρη Αντωνιάδη και την Βαρβάρα Φασόη να αναδεικνύονται και φέτος, όπως και το 2016, Πρωταθλητές στις κατηγορίες Ανδρών και Γυναικών.

Στο βάθρο των νικητών ανέβηκε λίγες μέρες μετά το ασημένιο μετάλλιο στο Βαλκανικό πρωτάθλημα, ο Χαρούν Μολλά του Θράκα Ιππέα που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο τερματίζοντας στην τρίτη θέση με χρόνο 1:31:01.

Καλές παρουσίες είχαμε όμως και στους Εφήβους, με τον Τάσο Καλονικίδη του Πήγασου Ξάνθης που τερμάτισε στην 9η θέση, 13ος τερμάτισε ο Χρήστος Βαλασίδης του Θράκα Ιππέα, ενώ στην 20η θέση τερμάτισε ο Χασάν Ζεμπέκ του Πήγασου Ξάνθης.