Κούπα και στην Πάρο για τους Beach Boys των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης που έκαναν το 2Χ2!

Οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης ήταν οι νικητές και στο δεύτερο τουρνουά του 18ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach Handball το ποίο διεξήχθη στην παραλία Λιβάδια της Παροικιάς, στις εγκαταστάσεις του Ναυτικού Ομίλου Πάρου.

Το τουρνουά με την ονομασία «Paros Beach Handball Tournament 2017», ήταν το πρώτο μετά από χρόνια που διοργανώνεται σε νησί και άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων.

Οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης επικράτησαν στον τελικό με 2-0 σετ (20-14, 13-10) των Θρακομακεδόνων που είχαν στη σύνθεσή τους τον καλύτερο παίκτη της διοργάνωσης, Παναγιώτη Νικολαΐδη.  Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο τουρνουά πήρε η Δράμα στην πρώτη της συμμετοχή φέτος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Handball, νικώντας στον μικρό τελικό τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 2-1 σετ (19-18, 10-22, 14-12).

Την απονομή στους νικητές του «Paros Beach Handball Tournament 2017» έκανε ο Δήμαρχος Πάρου, Μάρκος Κωβαίος

H τελική κατάταξη του «Paros Beach Handball Tournament 2017»