Ο απολογισμός της εντυπωσιακής 2ης θέσης των Βετεράνων της ΑΕ Κομοτηνής στο Βαλκανικό του Λουλέμπουργαζ(+photos)

Αναλυτικά ο απολογισμός όπως αναρτήθηκε στο μπλόκ του παίκτη των Βετεράνων της ΑΕ Κομοτηνής, Νίκου Παπαδόπουλου, coachnick86.blogspot.gr

Η ομάδα των παλαιμάχων της Α.Ε.Κομοτηνής κατέλαβε την 2η θέση στο 4ο Διεθνές Βαλκανικό Τουρνουά Βετεράνων του Λουλέμπουργκαζ, αφού ηττήθηκε στον τελικό από την Γαλατάσαραι με 65-41 (ημίχρονο 39-29).

Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν : coach Παναγιωτόπουλος, Παπουής 4, Καρά Αχμέτ, Φωτακάκης 6, Σερετίδης 3(1), Γαλανάκης 5(1), Μπαμπαθανάσης 2, Σιμιτόπουλος 2, Κοτσαρίδης 11, Παπαδόπουλος 8.

ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΜΑΣ

Την Παρασκευή και έπειτα από την τελετή έναρξης, η ομάδα μας έπαιξε τον 1ο αγώνα του ομίλου της και κέρδισε την ομάδα της Σερβίας με 31-42 (ημίχρονο 12-24).

Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν : coach Παναγιωτόπουλος, Παπουής 5, Καρά Αχμέτ, Φωτακάκης 2, Σερετίδης 10, Γαλανάκης, Μπαμπαθανάσης 4, Σιμιτόπουλος, Κοτσαρίδης 7, Παπαδόπουλος 13(2).

Ο coach Παναγιωτόπουλος καθοδηγεί στον αγώνα με τους Σέρβους

Ο μεγαλύτερος ηλικιακά παίκτης του τουρνουά ήταν Σέρβος

Το Σάββατο το πρωί, στον 2ο αγώνα του ομίλου μας κερδίσαμε την Τουρκική ομάδα Best Academy με 27-33 (ημίχρονο 18-16).
Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν : coach Παναγιωτόπουλος, Παπουής 3(1), Καρά Αχμέτ, Φωτακάκης, Σερετίδης 6, Γαλανάκης 10(2), Μπαμπαθανάσης 2, Σιμιτόπουλος, Μαλαμίδης, Κοτσαρίδης 7, Παπαδόπουλος 5(1).

Το Σάββατο το απόγευμα, στο 3ο αγώνα του ομίλου μας κερδίσαμε και την Τουρκική ομάδα Luleburgaz Kent Spor και καταλάβαμε την 1η θέση στον όμιλο μας.

Δυστυχώς με “ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι” ξέχασα να πάρω το φύλλο αγώνος.

Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν : coach Παναγιωτόπουλος, Παπουής, Καρά Αχμέτ, Φωτακάκης, Σερετίδης, Γαλανάκης, Μπαμπαθανάσης, Σιμιτόπουλος, Μαλαμίδης, Κοτσαρίδης, Παπαδόπουλος.

Το βράδυ του Σαββάτου ο Δήμαρχος δεξιώθηκε όλες τις ομάδες του τουρνουά όπου έγιναν και ανταλλαγές αναμνηστικών.

Την Κυριακή το μεσημέρι μετά τους τελικούς έγινε η τελετή λήξης και οι απονομές των επάθλων στους νικητές

Απονομές μεταλλίων σε όλους τους αθλητές που συμμετείχαν στο τουρνουά

ΚΥΠΕΛΛΟΟΟΟΟΟΟ

Όλες οι ομάδες βετεράνων από Ελλάδα : Άνδρες basket Α.Ε.Κομοτηνής 2η θέση, Γυναίκες basket Ασπίδα Ξάνθης 1η θέση, Άνδρες ποδόσφαιρο Α.Ο. Ξάνθης 3η θέση.