Δίχως φρένα ο Ορφέας Ξάνθης “σάρωσε” στο πέρασμα του και τον Καμπανιακό!

Ακόμη μια εξαιρετική εμφάνιση προσέθεσε στην φετινή εντυπωσιακή του πορεία ο Ορφέα Ξάνθης που έφτασε στη μεγάλη νίκη μέσα στην Χαλάστρα επί του Καμπανιακού με 3-0.

Όπως αναφέρει το kampaniasports, ύστερα από ένα πρώτο ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι κόντραραν την ομάδα τις Ξάνθης και δημιούργησαν ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, στο δεύτερο μέρος ήρθε η κατάρρευση. Στο δεύτερο ο χορός των γκολ άνοιξε στο 49΄ με τον Τορομανίδη,ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Χαλίλ Ιμπραήμ γράφει το 0-2. Για να κλείσει το σκορ με τέρμα του Λαζαρίδη στο 64΄.

Καμπανιακός:Μπόικος,Νικολόπουλος,Αλμπάνης,Πανούσης,Ρακαβίνας,Ασλαπάλογλου,Μπάλιος,Φουρτζίου,(70΄Δαδάκος)Προβατίδης,(70΄Παπάζης)Στεφανίδης,(75΄Τσιότσκας)Λεφίδης.

Ορφέας Ξάνθης:Ρούφος,Τσαμπάζ Χαλίλ,Καρά Αλή,Μαλαδένης,Μακράκης,Κατρανίτσας,Χαλίλ Ιμπραήμ,Χίν Ιμέρ(Θεοδωρίδης Χ),Λαζαρίδης,Καραγκιόζης Γ,Τορομανίδης(83΄Θεοδωρίδης Κ).