LIVE: Ο ημιτελικός του ΓΕΛ Σουφλίου με το 3ο ΓΕΛ Καλαμάτας!

Καλημέρα σας κυρίες και κύριοι.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα του Γενικού Λυκείου Σουφλίου με το 3ο ΓΕΛ Καλαμάτας για τα ημιτελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Σχολικών Αγώνων Βόλεϊ Αγοριών. Το ματς αρχίζει στις 9:30 και στο Live για το SportsAddict είναι ο Κοσμάς Πανταζής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των ημιτελικών:

09:30, ΓΕΛ Σουφλίου – 3ο ΓΕΛ Καλαμάτας
11:30, Σχολή Μωραΐτη – The Grammar School Λεμεσού

Την Παρασκευή στο κλειστό της Αρχαίας Ολυμπίας θα διεξαχθεί ο αγώνας κατάταξης για τις θέσεις 3-4 στις 10:45, ενώ στα Κρέστενα ο τελικός στις 11:30.

Θυμηθείτε τα ρόστερ Σουφλίου και Καλαμάτας μέσα από το pre game του SportsAddict με ένα κλικ ΕΔΩ!

Προθερμαίνονται αυτή την ώρα οι δύο ομάδες:

09:33 Από λεπτό σε λεπτό αρχίζει το ματς.

09:40 Ξεκίνησε το παιχνίδι.

09:50 10-9 μπροστά το 3ο ΓΕΛ Καλαμάτας.

09:52 10-10 το Σουφλί και 11-10 τώρα για τους Εβρίτες που περνάνε μπροστά για πρώτη φορά στο ματς!

09:54 14-10 το Σουφλί!

09:55 16-10 για το Σουφλί και πάμε σε δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ.

09:56 17-11 για το Σουφλί.

09:57 18-13 για τους Εβρίτες.

09:59 19-15 το σκορ.

10:00 19-17 μειώνει το σχολείο της Καλαμάτας και τάιμ άουτ από πλευράς Σουφλίου.

10:02 21-19 πάντα το Σουφλί μπροστά.

10:03 21-21 Ισοφάρισαν οι Καλαματιανοί.

10:04 22-22 και 23-22 τώρα το Σουφλί.

10:05 23-23

10:06 1-0 σετ για το Σουφλί με 25-23! Ακόμα πιο κοντά στον τελικό οι Θρακιώτες!

10:07 Γεμάτο ένταση και με πολλές διακυμάνσεις το 1ο σετ. Το σχολείο της Καλαμάτας έκανε καλύτερο ξεκίνημα και προηγήθηκε με 8-3, αλλά οι Σουφλιώτες έκαναν ένα τρμερό σερί και έφτασαν να προηγούνται με 17-10! Το σχολείο από την Πελοπόννησο όμως επέστρεψε στο παιχνίδι και μείωσε σε 19-17. Το Σουφλί παρέμεινε μπροστά μέχρι το 21-21 όταν και ισοφάρισε η Καλαμάτα. Μέχρι το 23-23 οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι, αλλά με δύο καθοριστικούς πόντους το σχολείο του Έβρου κατέκτησε το 1ο σετ.

10:12 3-3 το σκορ στο 2ο σετ.

10:13 6-3 μπροστά το Σουφλί.

10:14 8-3 το Σουφλί.

10:15 10-3 για τους Εβρίτες.

10:16 12-3 το Σουφλί και 12-4 μειώνει τώρα η Καλαμάτα.

10:18 12-6 μειώνει η Καλαμάτα.

10:19 15-6 το Σουφλί.

10:20 15-7 μειώνει η Καλαμάτα και απάντηση για το 16-7 απ’ το Σουφλί.

10:21 17-8 μπροστά το Σουφλί.

10:23 20-9 για το Σουφλί.

10:24 21-11 μπροστά το Σουφλί.

10:25 23-12 το Σουφλί.

10:26 23-14.

10:27 24-16.

10:28 2-0 σετ για το Σουφλί με 25-18! Πλέον το ΓΕΛ Σουφλίου βρίσκεται ένα σετ μακριά από τον τελικό!

10:33 4-0 μπροστά το Σουφλί στο 3ο σετ.

10:35 4-2 μειώνει η Καλαμάτα και 5-2 τώρα το Σουφλί.

10:36 Ισοφαρίζουν σε 5-5 οι Πελποννήσιοι.

10:37 Περνάει μπροστά με 5-8 η Καλαμάτα.

10:38 6-10 για την Καλαμάτα.

10:40 Σουφλί – Καλαμάτα 7-11.

10:41 Με 12-9 προηγείται η Καλαμάτα.

10:42 Σουφλί – Καλαμάτα 11-13.

10:44 13-16 μπροστά η Καλαμάτα.

10:45 Σουφλί – Καλαμάτα 13-18 και τάιμ άουτ.

10:47 Σουφλί – Καλαμάτα 14-20

10:49 15-22 η Καλαμάτα.

10:51 Τέλος 3ου σετ. Σουφλί – Καλαμάτα 18-25 και έτσι μειώνει 2-1 στα σετ το σχολείο από την Πελοπόννησο.

10:56 Σουφλί – Καλαμάτα 3-4 στην αρχή του 4ου σετ.

10:59 Σουφλί – Καλαμάτα 6-7.

11:00 Σουφλί – Καλαμάτα 7-9.

11:02 10-10 το σκορ.

11:04 11-10 περνάει μπροστά το Σουφλί και τάιμ άουτ.

11:05 11-14 με ένα σερί 4-0 για την Καλαμάτα.

11:15 24-21 το Σουφλί.

11:16 Τέλος! 25-22 και 3-1 στα σετ για το Σουφλί που προκρίνεται στον τελικό!

11:18 Ακολουθεί ο 2ος ημιτελικός ανάμεσα στη Σχολή Μωραΐτη και το Grammar School Λεμεσού, ζευγάρι από το οποίο θα προκύψει ο αντίπαλος του Σουφλίου στον τελικό που θα διεξαχθεί αύριο Παρασκευή 28/4 στις 11:30 το πρωί στα Κρέστενα Ηλείας.

Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Μείνετε στο SportsAddict καθώς θα ακολουθήσει ρεπορτάζ και φωτογραφικό υλικό από τη μεγάλη νίκη – πρόκριση του ΓΕΛ Σουφλίου.