Δεύτερη σερί ήττα για τη Δόξα Προσκυνητών, 2-0 από τον Καμπανιακό

Προσπάθησε, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα στη Χαλάστρα Θεσσαλονίκης η Δόξα Προσκυνητές, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από τον Καμπανιακό.

Το πιο πιεστικό διάστημα από πλευράς Δόξας ήταν το 30′-42′ όπου η ομάδα της Ροδόπης είχε τις ευκαιρίες για να πετύχει ένα γκολ, αλλά αυτό δεν έγινε και λίγο πριν το φινάλε του α’ ημιχρόνου μετά από προσπάθεια του Μπάλιου ο Στεφανίδης από κοντά άνοιξε το σκορ.

Στο β’ μέρος η ποιότητα του παιχνιδιού ήταν κατώτερη από αυτή του πρώτου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν τελικά ένα δεύτερο τέρμα με τον Λεφίδη, φάση στην οποία ο Στεφανίδης ήταν δημιουργός.

Καμπανιακός:Παπουρτζής, Κασαπίδης, Αριζάνης (70΄Αλμπάνης), Πανούσης, Ρακαβίνας, Ασλαμπάλογλου, Νικολόπουλος (73΄Τσιότσικας), Λεφίδης, Προβατίδης, Στεφανίδης (83΄Δαδάκος), Μπάλιος.

Δόξα Προσκυνητών:Περτσάς, Φουρκάν, Μόσχος (Δημητριάδης 84΄) Λειβαδιώτης, Σιδηρόπουλος, Τρίχας, Κατσαρός, Δραγανίδης, Κεϊτά, Βάσκος, Ιωαννίδης (72Άνυφαντάκης).