Έμειναν στην ισοπαλία στα γκολ αλλά και στους…τραυματισμούς Ξάνθη και Ηρακλής!

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχτηκαν οι ομάδες Νέων της Ξάνθης και του Ηρακλή στην εξ΄αναβολής αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής που διεξήχθη στα Πηγάδια, σε μια αναμέτρηση που “αμαυρώθηκε” απο τον σοβαρό τραυματισμό των Χατζηχασάνογλου και Χατζηδήμπα που μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο.

Στα της αναμέτρησης η ομάδα της Ξάνθης ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο μέρος δημιούργησε πολλές καλές ευκαιρίες με Σαμπανίδη και Χατζηχασάνογλου όμως κόντρα στην ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα όταν στο 41′ ο Αμαραντίδης άνοιξε το σκορ για τον Ηρακλή.

Στο δεύτερο μέρος  άπαντες στο γήπεδο πάγωσαν όταν στο 60′ σε μια εναέρια μονομαχία ο Χατζηδήμπας του Ηρακλή χτύπησε κεφάλι με κεφάλι με τον Εγιούπ Χατζηχασάνογλου της Ξάνθης, με τους δύο ποδοσφαιριστές να μεταφέρονται με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις. Με την επανέναρξη του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 68′ η Ξάνθη κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Σαμπανίδη να εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας του “γηραιού” και με σουτ έκανε το 1-1. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε παρά τις εκατέρωθεν καλές στιγμές με το ματς να λήγει στο 100′ καθώς κρατήθηκαν δέκα λεπτά καθυστερήσεις

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μιχάλης Ελευθεράκης με βοηθούς τους Εμίν Κεχαγιά και Γιώργο Δρακίδη της ΕΠΣ Ξάνθης. Να σημειώσουμε πως με τα χρώματα του Ηρακλή αγωνίστηκε και ο πρώην παίκτης της Ξάνθης Δημήτρης Δοξάκης ενώ στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους βρισκόταν ο Εβρίτης πρώην τερματοφύλακας του Πανθρακικού Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Σαββίδης, Χασάνογλου Φ., Παπάζογλου, Ψεμματάς, Πεταλωτής, Παπαδόπουλος (65′ Τσέλα), Τσάπαρης, Σαμπανίδης, Καλογιάννης (47′ Χαντζης), Δουλγέρης, Χατζηχασάνογλου (65′ λ. τρ. Ιωσηφίδης).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Παπαδόπουλος Σ., Χατζηδήμπας(73′ Λουφάκης), Τσαταλπασίδης, Ντραγάνης, Μυλωνάς, Βλαχόπουλος, Δοξάκης(99′ Γκιατάς), Τσεκάι, Αμαραντίδης, Ζιώγας, Δούμτσος

Σε επόμενη ανάρτηση θα ακολουθήσει πλήρες φωτορεπορτάζ αλλά και περισσότερα νέα απο τον τραυματισμό των δύο νεαρών ποδοσφαιριστών