Εντυπωσιακό φινάλε και 1-0 για τις Κορασίδες του ΓΑΣ Κομοτηνής κόντρα στον ΑΟ Σερρών!

Σπουδαία παρουσία και νίκη με 46-34 για τις Κορασίδες του ΓΑΣ που έκαναν το 1-0 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις κάνοντας μεγάλο βήμα για την πρόκριση τους στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Παρουσία πλήθος κόσμου που δημιούργησε εξαιρετική ατμόσφαιρα οι Κορασίδες του ΓΑΣ μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι κατάφεραν να προηγηθούν ακόμη και με 11 πόντους. Στο δεύτερο δεκάλεπτο και κυρίως στο τρίτο η ομάδα των Σερρών κατέβασε την διαφορά μειώνοντας σιγά-σιγά αρχικά στους 4 και τρία λεπτά πριν το τέλος έκαναν το 36-34 μειώνοντας στο καλάθι.

Κάπου εκεί όμως τα κορίτσια του ΓΑΣ πάτησαν το γκάζι και παίζοντας καταπληκτικά σε άμυνα και επίθεση έτρεξαν σερί 10-0 και έφτασαν στην σπουδαία νίκη, κάνοντας το 1-0 κόντρα στην ομάδα των Σερρών και το Σάββατο θα ψάξει τη νίκη που θα την οδηγήσει στον τελικό. Σε περίπτωση ήττας του ΓΑΣ στις Σέρρες θυμίζουμε πως η σειρά θα έχει και τρίτο ματς που θα γίνει ξανά στην Κομοτηνή μια εβδομάδα αργότερα