Στον τελικό του Κυπέλλου η Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου με γκολ του Δορουγιδένη στο φινάλε!

Η Άνθεια ήταν η μεγάλη νικήτρια στον επαναληπτικό του ημιτελικού του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου, επικρατώντας 2-1 της Θράκης Φερών και παίρνωντας την πρόκριση στον τελικό του θεσμού, όπου θα βρεθεί για 3η συνεχόμενη χρονιά. Εκεί θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού ΑΕ Διδυμοτείχου – Άρδας Καστανεών.

Η Ένωση προηγήθηκε με γκολ του Μαλτέζου στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου, αλλά οι Φέρες ισοφάρισαν στο 75′ με τον Πολίδη και το παιχνίδι θα πήγαινε στην παράταση αφού σύμφωνα με την προκήρυξη της ΕΠΣ Έβρου δεν ισχύει για τη συγκεκριμένη διοργάνωση ο κανονισμός των εκτός έδρας γκολ.

Όμως, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τερζής που είχε περάσει ως αλλαγή με σέντρα από τα δεξιά έτσι όπως έκανε επίθεση η Άνθεια στο β’ μέρος, βρήκε τον Δορουγιδένη ο οποίος με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-1 και χάθηκε μέσα στις αγκαλιές των συμπαικτών του όπως βλέπετε και στην παραπάνω φωτογραφία.

Σε λίγο στο SportsAddict, αναλυτικό ρεπορτάζ, πλούσιο φωτογραφικό υλικό και δηλώσεις από τους πρωταγωνιστές του ματς…