Βαριά ήττα από το Δημοκρίτειο Κομοτηνής για τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης

Την ήττα με 28-17 γνώρισε στην Κομοτηνή από το Δημοκρίτειο η ομάδα των Κυκλώπων Αλεξ/πολης στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Α2 χάνμπολ γυναικών.

Με τη λήξη του α’ μέρους οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 9-9 και όλα έδειχναν ότι ο νικητής θα κρινόταν στις λεπτομέρειες.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι Κύκλωπες δεν μπήκαν καθόλου καλά, η ομάδα της Κομοτηνής το εκμεταλλεύτηκε και έφτασε σε μία εύκολη νίκη με 11 γκολ διαφορά.

Στο χθεσινό τοπικό ντέρμπι ο ΓΣ Δράμας 1986 επικράτησε 26-25 στην έδρα της Προσοτσάνης.

Α.Σ Δημοκρίτειο: Κόρρα(2), Ξυφώλη, Σαββαλάκη Α.(4), Σαρνταρίδου(6), Παναγιωτάκη, Λαμπροπούλου, Δαδάκου(3), Μαυρογιώργου(5), Κάτσινου(2), Βελισσάρη, Σαββαλάκη Δ(5), Κροκίδα(1), Απαζίδου, Παπαχρήστου

Κύκλωπες: Χαριτίδου, Λαμπίδη, Μουρουζίδου(6), Τσιαμπάζη, Σιαρβαρλή(5), Κοπούκη, Νταρμά, Τριανταφυλλίδου Κεσσούδη(2), Αυγητίδου(1), Ντόκα, Nikolova(4)