Έχασε στη Νέα Κρήνη ο ΑΟ Θράκης σε ένα ματς με 8 γκολ!

Χόρτασαν γκολ όσοι βρέθηκαν στον αγώνα του Αγίου Γεωργίου Ν. Κρήνης με τον Αθλητικό Όμιλο Θράκης που έγινε στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών, καθώς η ομάδα της Θεσσαλονίκης επικράτησε αυτής της Αλεξανδρούπολης με 5-3.

Για τις γηπεδούχες το σκορ άνοιξε η Καλοψικάκη στο 9′, ενώ στο 34′ η Μάλαμα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της. Ο ΑΟΘ μείωσε με την Καργιώτη στο 41′ και το 2-1 ήταν και το σκορ του α’ ημιχρόνου. Στο 65′ η Ευστρατίου έκανε το 3-1 και τρία λεπτά αργότερα η Μπουλγουρτζή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Στο 71′ η Κακουλίδου θα μειώσει σε 4-2 και στο 76′ η ίδια παίκτρια έκανε το 4-3 δίνοντας νέα τροπή στο ματς! Ωστόσο, με ένα τέρμα της Ησαΐα στο 85′ οι ελπίδες του ΑΟ Θράκης να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από τη συμπρωτεύουσα έσβησαν.