Πήρε το τρίποντο η Νίκη κόντρα στον ΔΑΣ Ωραιόκαστρου

Έκανε τα εύκολα δύσκολα, αλλά πανηγύρισε τους 3 πόντους στο πρώτο ματς πρωταθλήματος για το 2017 η Νίκη Αλεξανδρούπολης, επικρατώντας στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» 3-1 του ΔΑΣ Ωραιόκαστρου.

Η ομάδα του Έβρου πήρε πολύ εύκολα το πρώτο σετ, ξεκινώντας με ένα σερί 11-0 και κάνοντας τελικά το 1-0 με 25-8. Στο 2ο σετ η Νίκη ήταν και πάλι κυρίαρχη και επικράτησε με 25-16, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη καθώς στο 3ο οι γηπεδούχες σαν να χαλάρωσαν και έδωσαν την ευκαιρία στο Ωραιόκαστρο να μειώσει σε 2-1 με 25-21. Στο 4ο σετ τα κορίτσια έδειξαν πιο σοβαρό πρόσωπο και με άσους των Καρακύκλα και Παρισάκη πανηγύρισαν μία πολύ σημαντική νίκη.

Νίκη Αλεξανδρούπολης: Καλογεροπούλου, Νικολαΐδου, Σιούγγαρη, Καρακύκλα, Παρισάκη, Χαρισιάδου, λ- Μπουλιώνη. Αλλαγές: λ- Ζυγερίδου, Καράμπαλη, Λαμπρίδου, Τζήλλα.

ΔΑΣ Ωραιόκαστρου: Παυλίδου, Σαλταφερίδου, Τοσουνίδου, Μαρκάδα, Λεονταρίδου, Κώστα, λ- Καραηλία. Αλλαγές: λ- Κοτσατίσογλου, Καραδήμου, Τσάτσα.