Ξέφυγε απο τους Προσκυντές το Παραλίμνιο μετά την εφτάρα στον Βατόλακκο! Τι αλλάζει στην βαθμολογία

Με ένα παιχνίδι άνοιξε η αυλαία της εξ’ αναβολής 14ης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο της Γ’ Εθνικής εκεί οπού ο Απόλλων Παραλιμνίου κέρδισε με το εντυπωσιακό 7-0 επί της ΑΕΠ Βατόλακκου.

Όπως αναφέρει το serressport.gr oι Σερραίοι ήταν ανώτεροι από τα πρώτα λεπτά δημιουργώντας ευκαιρίες από τα πρώτα λεπτά με Μεντή και Γαϊδαρτζή, ωστόσο πρώτος βρήκε δίχτυα στο 18΄ ο Τάκας με σουτ μετά από γύρισμα του Γαϊδαρτζή. Στο 36΄ ο Παναγιωτίδης έκανε το 2-0 με κοντινό πλασέ μετά από σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα και στο 45΄ ο Τάκας πέτυχε και δεύτερο γκολ παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Νομικού σε σουτ του Κοσμίδη.

Με 3-0 στο ημίχρονο το Παραλίμνιο μπήκε ακόμη πιο άνετο στην συνέχεια του ματς και στο 52΄ ο Μεντής με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γαλακτερού σημείωσε το 4-0. Στο 55΄ ο Μεντής έγινε δημιουργός βγάζοντας σέντρα για το κεφάλι του Ναλμπάντη και το 5-0, ενώ στο 65΄ μοίρασε γκολ και στον Γαϊδαρτζή που με πλασέ σκόραρε στο ντεμπούτο του κάνοντας το 6-0. Το τελικό 7-0 το πέτυχε στο 74΄ ο Δαμιανός Τριανταφύλλου με κεραυνό που έπιασε έξω από την περιοχή.

Αξίζει να τονίσουμε πως η ομάδα του Βατόλακκου πήγε στις Σέρρες με όλο κι όλο 12 παίκτες και χωρίς προπονητή! Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Παραλιμνίου ανέβηκε στους 16 βαθμούς και την 7η θέση, ενώ η ομάδα του Βατόλακκου μένει καθηλωμένη στην τελευταία θέση.

Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία με δύο αγωνιστικές να έχουν αναβληθεί και με αυτές θα ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής: