Εύκολη νίκη για το Σιδηροχώρι κόντρα στον Ορφέα Στρύμης

Με νίκη και τρίτη θέση “έκλεισε” το 2016 για τη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, η οποία στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Θράκης (και 1ης του δεύτερου γύρου), επικράτησε εντός έδρας του Ορφέα Στρύμης με 1-0.

Οι γηπεδούχοι “πάτησαν” καλύτερα στο γήπεδο από την αρχή και είχαν τη μεγάλη “μερίδα” κατοχής της μπάλας. “Άνοιξαν” το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Γιαννακίδη στο 42′. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντεπιτεθούν στην επανάληψη, χωρίς όμως να έχουν κάποια μεγάλη στιγμή, με συνέπεια το αποτέλεσμα να έρχεται ευκολότερα από ό, τι καταδεικνύει το σκορ. Μετά από καιρό το Σιδηροχώρι είναι και πάλι πλήρες.

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου: Βασιλείου, Αμοιρόπουλος, Τουρασανίδης, Αλεξακούδης, Παρασκευόπουλος, Γάδιας, Πανουργιάς, Κοσίης, Δανίδης (Α), Ταβασίδης, Γιαννακίδης.

Ορφέας Στρύμης: Ράπτης, Καταμπουλάκης, Μανούκας, Καραγεωργίου, Γκαραδέλας, Καραγεωργόπουλος, Παππάς, Απαλαγάκης, Δελής, Κυνηγόπουλος, Καρβουνίδης.