Έφτασε τις 9 σερί νίκες η ΑΕ Κομοτηνής που πάτησε κορυφή στην Γ’ Εθνική!

Εύκολη νίκη πέτυχε για μία ακόμη αγωνιστική η ΑΕ Κομοτηνής, η οποία στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής μπάσκετ, επικράτησε της Αγίας Βαρβάρας, με το ευρύ 41-85, στην Καβάλα.

Στα αμιγώς αγωνιστικά, οι παίκτες του κ. Κοκκινόπουλου δεν συκολλεύτηκαν σε κανένα διάστημα της ατα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, θμό τους από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ξεκινώντας με σερί 0-10.

Έκτοτε δεν “κοίταξαν” ποτέ πίσω τους, και πήραν προβάδισμα double score από το δεύτερο κιόλας δεκάλεπτο. Ευκαιρίες πήραν πολλοί αθλητές, ενώ δοκιμάστηκαν διάφορα σχήματα.

Δεκάλεπτα: 7-13, 13-41, 31-65, 41-85

Διαιτητές: Μπακάλης-Ζαχαριάδης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 2, Σιδεράς 5 (1), Δαφτσής 1, Μητρούλης 6 (2), Καντζάλης, Κοντογιαννόπουλος 2, Συρόπουλος, Δανίκας 11, Ντάτσης 2, Παπακωνσταντίνου 12 (4), Φασουλάς, Σκοπίδης.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 16 (4), Κριμπούρας 3 (1), Χονδρόπουλος 18 (5), Βακρινός 2, Λεχούδης 8 (2), Σαρημπαλίδης, Πολυχρονιάδης, Δ. Καραμπέκης 21 (1), Μπορμπίδης, Βαχαρίδης 5, Παλλάκης 10 (1), Λέφης 2.