Ολική ανατροπή για τη Νίκη και διπλό επί του Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη!

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσαν τις επίσημες υποχρεώσεις τους για το 2016 οι αθλήτριες της Νίκης Αλεξανδρούπολης, καθώς αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να πανηγυρίσουν το τρίποντο με 3-1 κόντρα στον Ηρακλή στη συμπρωτεύουσα.

Τα κορίτσια του Γιάννη Ανδρεάδη βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 σετ (25-13) από τον τελευταίο της βαθμολογίας του 2ου Υποομίλου του Β’ Ομίλου της Α2 βόλεϊ γυναικών «Γηραιό», αλλά δεν τα παράτησαν και έφεραν «τούμπα» το παιχνίδι. Αρχικά ισοφάρισαν σε 1-1 με 25-19 και στη συνέχεια πήραν κεφάλι στο σκορ με το επιβλητικό 25-9. Στο 4ο σετ επικράτησαν 25-16 και σφράγισαν τη νίκη, αποχαιρετώντας έτσι με ψήλα το κεφάλι το 2016.

Σε πάρα πολύ καλή μέρα για την ομάδα του Έβρου βρέθηκαν οι Ιωάννα Παρισάκη, Τζένη Καλογεροπούλου και Εύα Νικολαΐδου που έκαναν εξαιρετικό ματς.

Νίκη Αλεξ/πολης: Νικολαΐδου, Σιούγγαρη, Χαρισιάδου, Καρακύκλα, Καράμπαλη, Παρισάκη, λ- Καλογεροπούλου. Αλλαγές: Νικολάου, Ζυγερίδου, Αργύρη, Λογαρά, Παπάζογλου.