Μ’ ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε τη νίκη απέναντι στον Α.Ο. Μαΐστρου ο Ατρόμητος Άβαντα (2-0)! (+20pics)

Συνεχίζει την καταδίωξη της Νίκης Απαλού ο Ατρόμητος Άβαντα που παρέμεινε στους -2 απ’  την κορυφή, επικρατώντας με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο του Α.Ο. Μαΐστρου, προσπερνώντας τον μάλιστα στην βαθμολογία.

Ο Σιβούδης με ένα εκπληκτικό γκολ άνοιξε τον δρόμο για τους φιλοξενούμενους, που διαχειρίστηκαν το προβάδισμα στην συνέχεια του παιχνιδιού. Η Μαΐστρος προσπάθησε να απειλήσει κυρίως με στημένα, με τον τσακουρίδη σ’  ένα ακόμη ματς όμως να είναι καλός και να διατηρεί το “μηδέν” στην εστία του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χατζηπαύλου κλείδωσε το τρίποντο για την ομάδα του Χρόνη Νέδου.

Λεπτό προς λεπτό:

8′ ΓΚΟΛ! Τρομερό κοντρόλ και σουτ του Σιβούδη έξω απ’ την περιοχή στο “Γ” του Δογάνη, μετά από μεταβίβαση του Παπαναστασούλη.

13′ Ο Σιβούδης στέλνει την μπάλα άουτ με το αριστερό μέσα απ’ την περιοχή.

14′ Σουτ του Βλάχου έξω απ’ την περιοχή, άουτ

17′ Ο Λάζος φεύγει απέναντι στον Τσακουρίδη με τον Δανιήλ μόνο να τον καταδιώκει και να προλαβαίνει μάλιστα με τάκλιν να “μπλοκάρει”

24′ Σουτ με τη μια έξω απ’ την περιοχή του Καραλίδη, θα μπλοκάρει ο Τσακουρίδης με δεύτερη προσπάθεια.

30′ Από φάουλ του Λαγού περίπου απ’  το κέντρο, ο Καραλίδης αστοχεί με πλασέ απέναντι απ’ τον Τσακουρίδη

37′ Σουτ του Σαρηγιαννίδη από πολύ πλάγια θέση, λίγα μέτρα μπροστά απ’ το σημείο του κόρνερ, διώχνει ο Τσακουρίδης.

42′ Από κόρνερ του Σαρηγιαννίδη, ο Λαγός πιάνει το σουτ με τη μπ΄λαλα να φευγει άουτ

44′ Φάουλ από πλάγια του Λαγού, ο Τσακουρίδης καταφέρνει να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια, με πολλά σώματα μπροστά του.

46′ Ακόμη ένα απευθείας κόρνερ στο ματς απ’ τον Σαρηγιαννίδη, η μπάλα φεύγει λίγο πάνω απ’ το οριζόντιο.

59′ Ο Σταμπουλίδης απ’ το ύψος του πέναλντι βλέπει τον Δογάνη να του αρνείται με διπλή προσπάθεια το γκολ.

60′ Ο Καραλίδης από πλάγια θέση και χωρίς ισορροπία δνε θα μπορέσει να νικήσει τον Τσακουρίδη

63′ Ο Χατζηπαύλου απέναντι στον Δογάνη κάνει το σουτ, με τον τερματοφύλακα της Μαΐστρου να μπλοκάρει

65′ Ο Τσακουρίδης μπλοκάρει τη σέντρα του Καραλίδη πριν ο Λάζος γίνει επικίνδυνος

71′ ΓΚΟΛ! Ο Κεσσάτης βρίσκει τον Χατζηπαύλου, ο οποίος αφύλακτος σουτάρει στην κλειστή γων΄θια του Δογάνη και κάνει το 2-0

74′ Από γέμισμα του Δημούτση που χε προωθηθεί για φάουλ της ομάδας του, ο Φωτεινός από κοντά αστόχησε με κεφαλιά.

81′ Μακρινό φάουλ του Φωτεινού, κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

82′ Φάουλ, σε σημείο που φέρνει σε λίγο πιο κοντινό κόρνερ. Εκτελεστής ο Λαγός που πήγε να αιφνιδιάσει τον Τσακουρίδη, που και πάλι όμως αντέδρασε σωστά.