Στα σημεία χάθηκε ο βαθμός για Κύκλωπες, εντός έδρας ήττα απ’ το Κιλκίς

Αδίκησαν τον εαυτό τους οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης καθώς το σημερινό ματς στο κλειστό «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» κόντρα στον ΓΑΣ Κιλκίς, ήταν από αυτά που μπορούσαν να πάρουν βαθμό ή βαθμούς και το έδειξαν στο δεύτερο ημίχρονο όπου έφτασαν σε απόσταση αναπνοής απ’ τον αντίπαλο τους, αλλά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν χάνοντας τελικά με 28-26.

Το Κιλκίς ήταν μπροστά στο σκορ σε όλα τα 5λεπτα, με την διαφορά πάντως να είναι μικρή, καθώς το μεγαλύτερο προβάδισμα που πήραν οι φιλοξενούμενοι ήταν το 17-22 με τη συμπλήρωση 45′. Οι Κύκλωπες έκαναν μία μεγάλη προσπάθεια στο τέλος του αγώνα για να επανέλθουν και να πάρουν τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας, αλλά αυτό δεν κατέστη δυνατό.

Τα 5λεπτα: 1-3, 3-5, 6-7, 8-10, 10-12, 12-14 (ημίχρονο), 13-17, 15-19, 17-22, 21-25, 23-26, 26-28 (τελικό).

Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης: Πιστόλας 3, Μπασδάνης, Τάρες, Λιόντος, Θεοδώρου 4, Τζίνεβης 10, Κωστόπουλος Ι. 3, Κωστόπουλος Β., Σέλκος 2, Χαραλαμπίδης 3, Καραβασίλης, Ξενοπανάγος, Ξηρόπουλος, Λαιλισίδης, Χαριτούδης, Ρουμελιώτης.

ΓΑΣ Κιλκίς: Μπαστούκας, Καρβουνίδης, Καραβασίλης 4, Μαυρόπουλος Χ. 6, Γιαβαζίδης 2, Τοκατζόγλου, Φυτανίδης 7, Μαυρόπουλος Α. 3, Αναστασιάδης 2, Φαχουρίδης 4, Ευαγγελόπουλος, Τριανταφύλλου, Κοβλακάς.

Διαιτητές: Νάσκος & Χαρίτσος