“Αυτοκτόνησαν” οι Νέοι της Ξάνθης που έχασαν με ανατροπή απο τον Παναιτωλικό!

Παρότι προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο, η Κ-20 της Ξάνθης δεν κατάφερε να φύγει με κάτι θετικό από το Αγρίνιο αφού στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν μέσα σε 10 λεπτά να σημειώσουν 3 γκολ και να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Οι παίκτες του Κώστα Προδρομίτη με τον Χασάνογλου στο 5′ και τον Μελισσόπουλο στο 39′ έκαναν το 0-2 αλλά οι γηπεδούχοι με γκολ στο 60′ το 63′ και το 70′ πήραν τους βαθμούς. Να σημειώσουμε πως η ομάδα της Θράκης αγωνίστηκε με δύο σημαντικές απουσίες καθώς έλειπαν ο πρώτος σκόρερ της Νίκος Σαμπανίδης και ο Εγιούπ Χατζηχασάνογλου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βασίλης Παναγιωτόπουλος (Βασιλόπουλος – Γαλανόπουλος) της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Πεταλωτής, Βαφειάδης, Χασάνογλου Παπάζογλου, Κώστας, Παπαδόπουλος, Καπτέλι (70′ Τσάπαρης), Μελισσόπουλος, Καλογιάννης (62′ Σουλεϊμάν Οκάν), Ιωσηφίδης (80′ Τζιβανόπουλος).