Έφυγε με τη νίκη από την Αλεξανδρούπολη η Φιλία Ορεστιάδας, 64-48 την Ολυμπιάδα

Μπροστά στο σκορ σε όλα τα 10λεπτα ήταν η Φιλία Ορεστιάδας και τίποτα δεν έδειχνε ότι θα μπορούσε να χάσει το ματς κόντρα στην Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης η οποία παρουσιάστηκε κακή στο επιθετικό κομμάτι και με αρκετές απουσίες.

Η πρώτη περίοδος έληξε 19-5 υπέρ της Φιλίας, οι παίκτες της οποίας έδειξαν από νωρίς τις… άγριες διαθέσεις τους. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν το 23-35, ενώ στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε τους 20 πόντους και το σκορ στο 28-48. Το τελικό 48-64 αποτυπώνει την εικόνα του ματς καθώς η ομάδα της Ορεστιάδας ήταν καλύτερη από την Ολυμπιάδα στο μεγαλύτερο μέρος του.

Δεκάλεπτα: 5-19, 23-35, 28-48, 48-64

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ (Ξανθίδης Μ.): Αγγελίδης 2, Βαλασίδης 5(1), Γιαβρίδης 20(1), Χατέλος Δ. 6, Δενδής 2, Τσουρνακάκης 2, Ιωαννίδης, Κελεπεκίδης, Αγγέλου, Πασσιάς 11, Τσιφλίκογλου

ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Ουζουνίδης Γ.): Koντούρης 6, Μιχέλης 4, Ζαφειρόπουλος 3(1), Βουλτσίδης 8(1), Σαββουλίδης 13(1), Τσακαλάκης 2, Παπαδόπουλος 7, Χρήστου 2, Γιαννακουδάκης 8(2), Σαρηγιαννίδης 3, Ριζάκης 4, Γεωργόπουλος 4