Πέμπτη νίκη σε έξι αγώνες για την ΑΕ Κομοτηνής! ΑΕΚ-ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ 69-62

Μία ακόμη νίκη πρόσθεσε στον απολογισμό της η Αθλητική Ένωση Κομοτηνής, η οποία υποδέχθηκε τον Ορφέα Νέου Σκοπού, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ Γ’ Εθνικής.

Στα αμιγώς αγωνιστικά, η ΑΕΚ μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο κι “έχτισε” διψήφια διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι δεν παράτησαν την αναμέτρηση κι έφτασαν τη διαφορά ακόμη και στη μία κατοχή λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, εκμεταλλευόμενοι την αστοχία των παικτών της ΑΕΚ. Στο τέλος, όμως, η ΑΕΚ ξαναμπήκε μπροστά με δύο διαδοχικά τρίποντα και επικράτησε με το τελικό 69-62.