Παραδόθηκε από νωρίς στον Ζέφυρο ο ΓΑΣ Κομοτηνής (73-47)

Χωρίς να μπει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού στη διεκδίκηση του ματς, ο ΓΑΣ Κομοτηνής, γνώρισε βαριά ήττα απ’ τον Ζέφυρο. Η διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν ήδη στους 10 πόντους για τους γηπεδούχους, που κατάφεραν με σωστή κυκλοφορία και πόντους τόσο απ’ την περιφέρεια αλλά και κάτω απ’ το καλάθι να αυξήσουν τη διαφορά στο ημίχρονο (37-21).

Η διαφορά μεγάλωνε με γεωμετρική πρόοδο, με τον ΓΑΣ να αγωνίζεται μάλιστα με τρεις εφήβους στην σύνθεσή του. Το τελικό 73-47, αντικατοπτίζει πλήρως την εικόνα τους ματς, με τους γηπεδούχους να φτάνουν άξια στη νίκη και τους φιλοξενούμενους να εσιαάζουν στην επόμενη μέρα.

Οι αθλητές του λεμονίδη, μπορούν να αποδώσουν πολύ καλύτερο μπάσκετ και αυτό θα προσπαθήσουν να κάνουν, αρχής γενομένης απ’ το επόμενο ματς.

ΔΕΚΑΕΠΤΑ: 19-9, 37-21, 58-29, 73-47

Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας

ΖΕΦΥΡΟΣ (Τσολάκης): Μητηλιναίος 11 (3),Μυλωνάς 9, Αλεξανδρίδης 13 (1), Φωτιάδης, Ουρκέρογλου 8 (2), Τσιουντος 15 (2),Καμπακάκης, Τσιόγκας, Σταφυλλάς 10, Μυστιλιάδης 2,Τσάμογλου.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Σαββίδης, Καραγιώργος 4, Σκεμπης 7, Λουλούδης, Χατζηδημητρίου 8, Καναράς 2, Σημάκης 15, Καλαντζής, Καραμπέκης 5, Μπίτατζης, Χαλίλ, Κουκίδης.